Kā rūpēties par finansēm, dodoties ceļojumā uz ārzemēm?

Ceļojums“Chase your vision, not the money. Otherwise money will start following you.” – kādā Google Plus Collection atziņā vēstī viens no kolekciju veidotājiem. Ja tā, tad par finansēm nemaz nav jārūpējas, jo galvenais, saskaņā ar izteikumu, ir vīzija, šajā gadījumā – mērķis un zināšanas par gaidāmo ceļojumu.

Domājot un plānojot to, jūs vispirms izvēlaties valsti, uz kuru dosieties. Valsts monetārā sistēma ir ļoti svarīgs apstāklis. Jūs varat noskaidrot, vai jūsu finansiālie līdzekļi būs jākonvertē, cik tas maksās, kur tas jādara. Vai valstī ir iespējams izmantot kredītkartes, debetkartes, citas norēķinu kartes, kādi to veidi tiek pieņemti norēķinos, cik maksā transakcijas.

Nozīmīgi ir noskaidrot savas vēlmes un iespējas attiecībā uz pārtiku, ko lietosiet uzturā. Ja grasāties ieturēt maltītes restorānos, uzziniet vidējo cenu līmeni. Ja ieplānots brauciens ar auto un apmešanās kempingos, vairāk laika, iespējams, tiks pavadīts, baudot pašu gatavotas ēdienreizes. Izpētiet, kādi lielveikali atrodas jūsu maršrutu tuvumā. Ja vēlaties ietaupīt un varat proviantu vadāt līdzi – sastādiet ēdienreižu grafiku un iepērcieties jau Latvijā. Neilgos ceļojumos nebojāsies maize, konservēti produkti, putraimi, milti. Neaizmirstiet par galda rīkiem – tā ietaupīsiet lieku eiro.

Apmeklējiet to ievērības cienīgo vietu mājaslapas, kuras gatavojaties apskatīt dzīvē. Parasti tajās atrodama informācija par ieejas biļešu izmaksām un citiem gaidāmajiem izdevumiem. Iegaumējiet darba laiku un apmeklētāju vecuma ierobežojumus.

Daudzi sabiedriskie uzņēmumi norāda arī, cik draudzīgi tie ir pret suņiem un bērniem. Saudzējiet nervus un saglabājiet labu omu gan sev, gan citiem, apmeklējot tikai vietas un iestādes, kur jūsu pavadoņi ir mīļi gaidīti. Izvēlieties tās vietas, kuras varat apmeklēt kopā ar saviem mīluļiem.

Sabiedriskā transporta lietošana un izmaksas, velosipēdu, kalnu maršrutu aprīkojuma īre, slēpošanas trašu apmeklējuma maksa, naktsmītnes – visi izdevumi jāapkopo un jāsalīdzina ar summu, kuru esat iecerējuši iztērēt ceļojuma laikā. Jāraugās, lai atliktu arī neparedzētiem gadījumiem, jāpārbauda, pret kādām slimībām jāveic potēšanas profilakse, un iepriekš jānoskaidro, vai valstī, kurā viesosieties, atzīst jūsu veselības apdrošināšanu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s