Top 10 pasaulē drošākās pilsētas

Ilgi nevarēju izvēlēties, kuram pilsētu drošības pētījumam pievērsties. Proti, uzklikšķinot Google jautājumu „pasaules drošākās pilsētas”, protams, parādījās vairāki tūkstoši variantu. Izlasījusi kāda blogera apcerējumu par šo pašu tēmu (viņš bija apkopojis vismaz 5 avotus -Yahoo, Business Insider u.c.), sapratu, ka jādod vien priekšroka, manuprāt, kompetentākajam drošības novērtējumam. Tā es izvēlējos The Economist sarakstu, godīgi sakot, ietekmējoties no portāla nosaukuma.

Lai nu kā, lejupielādējot The Safe Cities Index 2015, man tika solīts, ka atklāsies atsevišķu pilsētu apraksti, varēšu salīdzināt tās vienu ar otru un, dažādojot kategoriju izvēli, iegūt man interesējošos datus. Laimīgā kārtā fails nevērās vaļā, kamēr nebūtu ievadīti sīki un smalki dati par mani, tādēļ es izlasīju The Economist rakstu, kurš atainoja bagātīgu pārskatu par pasaules drošākajām pilsētām, grupējot tās pēc reģioniem.

Saskaņā ar The Economist pētījumu, par Ziemeļamerikas drošākajām pilsētām atzītas Toronto un Ņujorka. Eiropā tādas ir Stokholma un Amsterdama. Latīņamerikā – Santjago un Buenosairesa, starp Vidējo Austrumu un Āfrikas pilsētām tās ir Abu Dabi un Doha, bet Āzijā – Tokija un Singapūra. Kaut gan Rīga nebija iekļauta sarakstā, varēju atviegloti uzelpot, jo Stokholma un Amsterdama ir tieši durvju priekšā. Taču mani izbrīnīja fakts, ka starp drošākajām 2015. gadā minēta arī Parīze. Pagājušā gada novembra notikumi Parīzes kafejnīcā manī nudien neraisītu domu piešķirt šai pilsētai drošības statusu. Tomēr, iespējams, ka pētījums (kā ļoti daudzi) ir sponsorēts, līdz ar to Parīze paguvusi ielavīties pārējo vidū. Kā teikts pašu pētījuma autoru vārdiem, pilsētu drošības novērtējums var pilsētu vai nu iemīt dubļos, vai pacelt slavas augstumos.

Līdz ar šo pieņēmumu es sāku piesardzīgāk lūkoties uz tamlīdzīgām aptaujām. Katrā pilsētā ir īpaši rajoni, kurus apmeklēt nav ieteicams, un tāpat arī vietas, kas ir tūristu citadeles, bet par nomaļākiem nostūriem „parastais” ceļotājs nemaz nav informēts. No otras puses, The Economist veiktais pētījums pretendē uz ļoti pārdomātu pilsētu vērtējumu. Pētījuma veidošanā piedalījušies ļoti daudzi profesionāļi no visdažādākajām nozarēm.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s