Vai nākotnes plāni ietekmē mūsu finanses?

Mums katram ir kādi plāni savai un savas ģimenes nākotnei. Mēs visi vēlamies dzīvot labāk, savādāk, iespējams tieši tāpat kā tagad, bet arī tas ir plāns. Mēs visi plānojam rītdienu un nākotni kopumā, liela daļa no šiem plāniem ir tieši finanšu plānošana.

Finanses ir neatņemama sastāvdaļa mūsu dzīvei. Mēs nevaram plānot nākotni nedomājot par finansēm kas būs nepieciešamas. Ja mēs darām šādi, tad tā nav plānošana, bet gan sapņošana. Sapņošana protams ir ļoti laba un noderīga, jo tieši no sapņiem rodas plāni, bet sapņi mums pasaka ko mēs vēlamies, plāni pasaka kā to sasniegt.

Plāni un finanses ir savstarpēji, ļoti cieši saistītas lietas. Izplānojot mājokļa iegādi, mums ir jādomā pat nepieciešamā finansējuma iespējām, kur mēs to ņemsim, kā tieši izlietosim un ja aizņemsimies tad jādomā par to, kā mēs to atdosim.

Tieši tāpat kā finanses ietekmē mūsu plānus, tā plāni ietekmē mūsu finanses. Ja mums nav naudas un nav iespējas aizņemties kredītu, tad, šī paša mājokļa iegāde ir ļoti maz ticama, turpretim, ja mums ir iespējas tad šie plāni ietekmē finanses, jo mēs tās lietosim plānu realizēšanai. Tukšu plānu veidošana ir lieka laika izšķiešana, paralēli nākotnes plānošanai ir jādomā par finansējuma ieguvi to realizēšanai.

Nedrīkst tikai paļauties uz plāniem, tā jūs neko īsti nesasniegsiet, ir jādomā par iespējām tos realizēt. Tāpat arī ar finansēm, ja jums ir nauda, bet nav plānu, tad ir ļoti viegli visu iztērēt nelietderīgi un palikt bez jebkāda paliekoša rezultāta. Piemēram, bizness, ja sākat savu biznesu, jums ir konkrēti plāni kā to vēlaties attīstīt un arī kā tas būs iespējams. Jūs piesaistīsiet investorus vai darbosieties tikai ar peļņas sniegtajām iespējām. Ja jums nav nākotnes plāna un plāna kā to realizēt, tad bizness ir lemts bankrotam vēl pirms tas ir radīts.

Lai varētu patiešām veiksmīgi realizēt savus plānus ir ļoti rūpīgi jāizstrādā papildus plāns. Šis plāns būs par to, kā jūs realizēsiet savus galveno plānu. Šādi darbojoties jūs sevi nodrošināsiet pret lielām neveiksmēm. Ir viegli ar visu atdevi nodoties savu nākotnes ieceru realizēšanai, bet tas ir ļoti rūpīgi jāizplāno, lai rezultāts tiešām būtu tāds kā vēlaties.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s